Przedstawiciele mBanku w naszej szkole

W czwartek, 19 września gościliśmy w naszym liceum przedstawicieli mBanku. Spotkanie miało na celu przedstawienie realiów pracy w banku i każdej innej firmie. Z klasą spotkało się trzech managerów jednego z łódzkich oddziałów mBanku, a każdy z nich opowiadał o tym, czym się zajmuje. Dyrektor ds. kadr uświadomił uczniów, co jest ważne w procesie rekrutacji i, że istotne są nie tylko twarde kompetencje. Dyrektor IT zaciekawił pierwszoklasistów procesem powstawania aplikacji mobilnej mBanku, a bezpośredni przełożony ww. managerów przeprowadził ankietę dot. zainteresowań i priorytetów młodzieży oraz chętnie odpowiadał na pytania.
Licealiści otrzymali cenne wskazówki o dorosłym życiu jako bankier. Być może w przyszłości podążą tą drogą.

Paweł Przyszlakiewicz