Retransmisja baletu “Dziadek do orzechów”

przez LO XII

Retransmisja baletu „Dziadek do  orzechów”  to kolejne wydarzenie po „Eugeniuszu Onieginie” i „Spartakusie”, które uczniowie Dwunastki mogli obejrzeć w kinie Nowe Horyzonty. 

>>Wyjście na balet „Dziadek do orzechów” w wykonaniu artystów teatru Bolshoi było dla mnie  naprawdę interesującym doświadczeniem – zarówno kulturalnie, jak i dziadekdo_gri_mos_04edukacyjnie. Bardzo podobało mi się to, że  mogliśmy zobaczyć wywiad z  gwiazdą Bolshoi Denisem Rodkinem, który to wywiad odbył się w języku rosyjskim. Miło było zobaczyć, że  coś się rzeczywiście rozumie po tych dwóch latach nauki. W dodatku był to wspaniały sposób na oderwanie się od nauki do egzaminów semestralnych i „wczucie się” w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. I oby więcej takich wyjść – kultura Rosji jest niesamowicie ciekawa, dla wielu z nas nadal nieodkryta, a przez takie „medium” jakim jest balet można ją bardzo łatwo poznać.<<
Lena Trump, klasa 2a

pobrane (1)>>Pierwszy raz w życiu miałam okazję zobaczyć sztukę baletową. Początkowo wydawało mi się, że przedstawienie będzie zbyt długie. Jednak moje obawy były błędne. Retransmisja „Dziadka do orzechów” bardzo mi się podobała. Artyści tańczyli bardzo profesjonalnie. Mięli piękne stroje. Zadziwiała mnie płynność i lekkość ich ruchów. Czasem miałam wrażenie, że potrafią zastygnąć w powietrzu. Moją uwagę zwróciła również scenografia. Uważam, że była przepiękna i w znakomity sposób ukazywała urok i magię świąt. Do tej pory zastanawiam się, jak zrobiono niektóre efekty m.in. padający śnieg.
Bardzo cieszę się, że miałam okazję coś takiego zobaczyć.<<
Oliwia Polańska, klasa 3g

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować