Siatkówka plażowa

Od wielu lat uczestniczymy w rozgrywkach w siatkówce plażowej. To typowa gra, która odbywa się w letnim sezonie. Gra wymaga specjalnych piaszczystych boisk i obowiązują trochę inne zasady gry niż  w piłce siatkowej. Mistrzostwa Wrocławia Licealiady Młodzieży w siatkówce plażowej odbyły się w dniach 24-25 maja 2016 r. na boiskach Gimnazjum nr 5. W pierwszy dniu rywalizowały dziewczęta a wystartowało w tej kategorii 13 reprezentacji. Pogoda tym razem sprzyjała zawodnikom.
Nasza drużyna dziewcząt zajęła VII miejsce a reprezentowały ją:

Katarzyna Kulon – III E  i  Agnieszka Juszczak – III E

W drugim dniu zawodów przystąpili do rozgrywek chłopcy i tutaj pojawiło się 20 zespołów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Po zaciętych meczach nasza reprezentacja uległa tylko LO nr III i ZS nr 4 zdobywając brązowy medal i awans do strefy wrocławskiej. W Strefie Wrocławskiej, która odbyła się 9 czerwca w Strzelinie, chłopcy ostatecznie zajęli V miejsce.
W tych reprezentacjach również byli uczniowie, którzy ostatni raz reprezentowali barwy szkoły. Dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia.

Skład chłopców:

Mistrzostwa Wrocławia        Michał Peszko – III H   Bartosz Kubik – III H    Jakub Wąsiel – I G
Strefa Wrocławska             Michał Peszko
- III H   Jakub Wąsiel I G  Wiktor Grudzień - I E