Agata Skaczyło

agata skaczylo
Stopień zawodowy: nauczyciel dyplomowany.
Wykształcenie: tytuł magistra filologii angielskiej i tytuł magistra filologii słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.
Nagrody: otrzymała Nagrodę Dyrektora Szkoły (2003/2010/2014) oraz Nagrodę Prezydenta Wrocławia (2017).
Osiągnięcia uczniów: Magdalena K. – FINALISTKA XLVI Olimpiady Języka Rosyjskiego (2015); Aleksandra Łukojko – I miejsce w Dolnośląskim Konkursie na małą formę literacką
w języku angielskim „Being Agatha Christie” (2010);
Jan Tomczyk – I miejsce w XIX Powiatowym Konkursie Wiedzy
o Lwowie i Kresach Południowo-Wschodnich (2014).
Klasy wychowawcze: IIB (2011), IIIE (2016), IH (od 2017).
Inne: W LO XII od 2005r. Inicjatorka i koordynatorka polsko-holenderskiej wymiany ze szkołą CS Vincent van Gogh w Assen (2007–2014). Autorka projektu edukacyjnego: „Tydzień Kultury Rosyjskiej” (2013),  współautorka  projektu  „Merging Cultures” (2014); Od 2013 r. wspólnie z prof. Zasadą organizatorka ogólnopolskiego konkursu „Zapomni Rossiju/Zapamiętaj Rosję” . Współpracuje z Centrum Języka Rosyjskiego przy Instytucie  Filologii Słowiańskiej  Uniwersytetu Wrocławskiego . Członkini Polskiego Stowarzyszenia Wykładowców i Nauczycieli Języka Rosyjskiego. Od 2012 r. współorganizatorka konkursu piosenki obcojęzycznej  „Szkolny Idol”. Autorka szkolnych konkursów: „Mistrz Języka Rosyjskiego”  oraz „Podaruj uczucie”. Od 2005 r. opiekunka szkolnej gazetki w języku angielskim Chrobry’s Herald (która od 2014 r. wydawana jest w formie blogu). Od 2015r. członkini Rady Szkoły.
Kontakt: askaczylo@lo12.wroc.pl