SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW. MARTA KUBAS I JEJ PASJA KARATE.

Chciałbym Wam przedstawić osiągnięcia naszej uczennicy Marty Kubas. Marta jest uczennicą  klasy 2F o profilu mat-biol-chem i znacie ją ze szkolnego korytarza. Od 11 lat trenuję karate, a od zeszłego roku uczęszcza do Wrocławskiego Klubu Karate.

Regularne treningi i duże zaangażowanie są dla Marty szansą na reprezentowanie swojego klubu     i rodzinnego miasta Wrocław na arenie makroregionu dolnośląskiego, na scenie ogólnopolskiej,       a także na mistrzostwach Europy. Na każdym szczeblu zdobywa najwyższe laury.

Sama Marta o Karate mówi, że to nie tylko bezpośredni pojedynek z przeciwnikiem i prezentacja różnych technik, to przede wszystkim rozwój własnej osobowości. Jest to sztuka samodoskonalenia, przezwyciężania własnych słabości, samokontroli, panowania nad złymi emocjami i stresem. Karate zapewnia poczucie własnej wartości. Karate uczy szacunku do drugiego człowieka. Karate jest dla Marty wielką pasją, a dzięki samozaparciu i wewnętrznej samodyscyplinie jest w stanie połączyć swoją pasję z wymaganiami edukacyjnymi stawianymi w naszej szkole. Jak sama mówi „co zrobić, serce nie sługa, a moje należy do sportu”.

Gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Tekst: Robert Chałupa