Święto Niepodległości w LO nr XII

11 listopada to bardzo ważny dzień w historii Europy i Polski. Jak każdego roku, również i obecnie postanowiliśmy uczcić Święto Odzyskania prze Polskę Niepodległości i przybliżyć uczniom wydarzenia i ludzi, którzy umożliwili powstanie niepodległego państwa po 123 latach niewoli. Skierowaliśmy do uczniów naszej szkoły propozycję wzięcia udziału w szkolnym konkursie. Pomysłodawcą i autorem pytań był pan prof. Zdzisław Jaskólski. Konkurs był dwuetapowy. W pierwszym etapie zainteresowani uczniowie pisali test, drugi etap odbył się 9 listopada z wykorzystaniem platformy internetowej. Poza finalistami, w konkursie mogli brać udział również udział również uczniowie z sali, którzy zostali zaproszeni na finał. Najlepszym historykiem okazał się Karol Muszyński z klasy 2a, drugie miejsce zajął Łukasz Fedak z klasy 3d, a trzeci był Mikołaj Sołkiewicz z klasy 1d. Nagrodę dla publiczności zdobył Jan Chmielecki z klasy 2b. Fundatorem nagród była Pani Dyrektor dr Danuta Daszkiewicz-Ordyłowska.