Joanna Szablińska-Łaba

_DSC1802.jpg

Stopień zawodowy: nauczyciel kontraktowy.
Wykształcenie: Magister filologii polskiej, filozofii, dziennikarstwa i komunikacji społecznej,
doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.
Tutor certyfikowany przez Kolegium Tutorów oraz trener programu edukacyjnego Odyseja Umysłu.
Osiągnięcia uczniów:
Finaliści Olimpiady i Literatury Języka Polskiego: Aleksandra Charuba (2016) oraz Arkadiusz Wąsiel (2016).
Ewelina Kowaluk-Łukasiewicz i Aleksandra Burdek laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach (2015).
Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton: Olga Majlich (2015), Arkadiusz Wąsiel (2016).
Laureaci konkursu "O laur złotego pióra" - Ewa Rejman (2016) I miejsce oraz Arkadiusz Wąsiel (2016) II miejsce.
Trenerka drużyny - III miejsce (2015)  oraz V miejsce (2016) w finałach ogólnopolskich Odysei Umysłu.
Publikacje: Autorka kilku artykułów z zakresu historii literatury XIX w.
Inne: Wychowawczyni klasy 3B (2013/2016)
Interesuje się literaturą romantyzmu, narratologią oraz efektywnymi formami nauczania.
Zakochana we Włoszech, współtwórczyni wymiany polsko-włoskiej z Liceum w Todi.
Wielbicielka poezji Zbigniewa Herberta.
Opiekunka szkolnej drużyny Odysei Umysłu, współopiekunka DKF.
Kontakt: jlaba@lo12.wroc.pl