Kolejna edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Szkolny Idol za nami!
10 kwietnia na scenie klubu gościliśmy wyjątkowo liczne grono artystów i artystek, którzy zaprezentowali niezwykle żywiołowej publiczności najrozmaitsze utwory w językach obcych - te, które najbardziej przemawiały do ich serca, duszy czy wyobraźni.
Poza konkursem scenę rozgrzał wyjątkowy zespół rockowy Diastema, łączacy ludzi, pasje i szkoły.
Konkursową muzyczną podróż zaczęliśmy na wschodzie, od klimatycznej rosyjskiej ballady. Dużo czasu spędziliśmy na angielskich przedmieściach, słuchając malowanych farbami uczuć piosenek o miłości, a także tych pełnych refleksji i zadumy na temat życia. Z pewnością nie raz po ciele przeszedł dreszcz emocji i nie raz łza zakręciła się w oku. Mieliśmy również okazję posłuchać bardziej energicznych kawałków, od ponadczasowego Freddiego Mercury'ego, przez odważny sekstet basów i dynamiczny ostry rock, po rap z akompaniamentem na żywo. Zwieńczeniem muzycznej przygody było przeniesienie się do Francji, gdzie solistka uraczyła nas pełną werwy piosenką w jakże pięknym języku mieszkańców tego kraju.
Ta wyjątkowa podróż była możliwa tylko dzięki naszym artystom. Jedni z nich to stali bywalcy zajęć wokalnych i szkół muzycznych, drudzy to wyznawcy zasady "śpiewać każdy może". Jedni od zawsze na scenie czują się jak ryba w wodzie, dla innych zaś występ wymagał przełamania wewnętrznych barier i wielkiej odwagi. Niezależnie od tego, do której z grup należą, dla nas wszyscy są zwycięzcami.
Przed jury stało wyjątkowo trudne zadanie, gdyż z nich wszystkich musiało wyłonić osoby na podium. Oto one:
1. miejsce, a tym samym tytuł Szkolnego Idola 2025, zdobyła Veronika Ornstein z 1d
2. miejsce - Basia Lachowska z 1d
3. miejsce - Aleksandra Renkas z 2i.
Wyróżnienia otrzymały Antonina Skorupska i Anna Krupa z 2d oraz Joanna Korga z 2g.
Nagrodę specjalną jury przyznało Katarzynie Bielec z 4a.
Konkurs udowodnił nam po raz kolejny, że w gronie Dwunastkowiczów mamy nie tylko przyszłych lekarzy, prawników i ekonomistów, ale także utalentowanych artystów i to nawet nie przyszłych, a ukazujących nam się tu i teraz.
Za niesamowitą ekspresję, przekazane emocje, podzielenie się czymś pięknym, częścią siebie i za każdą nutę śpiewająco wam dziękujemy.
Ta wspaniała wielojęzykowa i wielokulturowa podróż pozwoliła nam doświadczyć nie tylko magii muzyki, ale także, a może przede wszystkim, magii Dwunastki.
Do usłyszenia za rok!
Agata Mońko klasa 2d
Anna Pieczarska