Szkolny Idol - relacja

Kolejna edycja „Szkolnego Idola” już za nami. Tegoroczny konkurs, który odbył się 24 marca 2017 r., stał pod znakiem duetów i występów grupowych, stanowiły one bowiem aż połowę z 17 zgłoszonych utworów. Wybrzmiały piosenki we wszystkich językach nauczanych w Dwunastce, ale pojawiły się również inne języki: ukraiński zespołu “Wild Snakes” czy zulu grupy „The Lions”.

Maja Korbiel (1g) i Laura Gronek (1e) zdobyły tytuł „ Szkolnego Idola 2017” za brawurowe wykonanie piosenki "Take Me or Leave Me".
II miejsce otrzymał również duet: Bhakti Mallick (1e) i Kamil Przyłucki (1c) za piosenkę „Stay” z repertuaru Rihanny.

III miejsce uznanie jury zyskał kwartet "Wild Snakes" z ukraińską piosenką zaśpiewaną a cappella pt. "Oj wyjdy wyjdy" ; w jego składzie: Paulina Strukiel (2d), Maja Korbiel (1g), Laura Gronek (1e), Karolina Karczmarczyk (2a).

Wyróżnienia otrzymali:

- Basia Głębocka 2c z piosenką "Chambre 12"
- Ola Borecka 3G z piosenką "On ecrit sur es mur"
- Grupa 1ag z piosenką "Cant stop the feeling"

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za niezapomniane wykonania. Bardzo dziękujemy również prowadzącym oraz ekipie technicznej za profesjonalne przeprowadzenie imprezy. Następny Idol już za rok!

PS. Następnego dnia szkolny radiowęzeł przez cały dzień puszczał oryginalne utwory, które zostały zaprezentowane podczas konkursu . Poniżej przedstawiamy listę wykonawców tej edycji „Szkolnego Idola” wraz z piosenkami jakie przygotowali:

IDOL 2017 - wystąpili:

1. Grupa 2ae p. Skaczyło. „Party Maker”
  2. Grupa 1 ag p. Gil-Kisieckiej „Can’t Stop the Feeling”
  3. Natalia Pańczyszyn 2g “Burn”
  4. Maksymilian Adamek 1c i Karolina Zielińska 1d „Hall of Fame”
  5. Zespół “Wild Snakes” “Oj wyjdy wyjdy”
  6. Ola Borecka 3g “On ecrit sur les Murs”
  7. Basia Głębocka 2c „Chambre12”
  8. Inka Strukiel 2d “Don’t Let Me Be Misunderstood”
  9. The Lions “Circle of Life”
  10. Basia Głębocka 2c “Riptide“
  11. Michał Szeloch i Ola Pawlak 2a “City of Stars”
  12. Marta Polańska 2g “Welcome to this Day”
  13. Bhakti Mallick 1e, Kamil Przyłucki 1c “Stay”
  14. Maja Jordan 3d “Dancing on My Own”
  15. Maja Korbiel 1g i Laura Gronek 1e „Take Me or Leave Me”
  16. Daria Gardoń i Michalina Nestorowicz 3h “Alphabet Boy”
  17. Jagoda Grochowska 2b i Marcin Nowicki 2d “City of Stars”

[foogallery id="12428"]

A oto zwycięski występ Mai Korbiel i Laury Gronek, posłuchajcie sami!

Wideo dzięki uprzejmości Julii Zdobylak i BoloTV. Autor: Bartek Klamut.