Szkolny Idol

Konkurs piosenki obcojęzycznej „Szkolny Idol”  już za nami! Impreza odbyła się w poniedziałek 14 marca 2016 r. Zmagania uczestników oglądała licznie zgromadzona publiczność, a oceniało jury w skład którego oprócz nauczycieli języków obcych weszli: prof. Lazar oraz prof. Iwaniuk a także przedstawiciele uczniów.
W tym roku wprowadzono nowy rodzaj wyróżnienia  – nagrodę publiczności.

W iście klubowej atmosferze wysłuchaliśmy przygotowanych przez uczestników  piosenek. Na koniec na wszystkich czekała niespodzianka. Było nią karaoke do słynnego utworu Michaela Jacksona „Heal the World”, które w połowie trwania zamieniło się  w popularne w tym roku  „Orki z Majorki”.

Całość imprezy znakomicie technicznie i medialnie wsparła szkolna telewizja Bolo TV, której z tego miejsca należą się serdeczne podziękowania. A wyniki?

SZKOLNYM IDOLEM został BARTEK DERYŁO z klasy 2g z piosenką "Stitches"
przy akompaniamencie Karoliny Ciach.

II miejsce zajęła Maja Jordan (2d) z piosenką "Lay me down" ,
III miejsce – Paulina Strukiel, (1d) za "The big bang".

Wyróżnienia uzyskali – w kategorii soliści:
Patrycja Leśniak (1c) "Rise like a phoenix",
Anna Holaczuk (1g) "Hello",
Mateusz Lazopoulos (2c) j.niem. "Helden";

a w kategorii zespół:
3F "My heart will go on",
The lions "The lion sleeps tonight",
1bdf i.ros. "Takowa kak Putin".

Nagrodę publiczności otrzymała Kasia Getmanchuk z klasy 3f.

Gratulujemy serdecznie! Wszystkim wykonawcom bardzo dziękujemy za moc wrażeń i wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok!

Z ostatniej chwili: Po Idolowych zmaganiach Uczniowie Bartek Deryło (2G) oraz Paulina Strukiel (1D) zostali wyłonieni spośród wielu wykonawcó i dostali się do finału Festiwalu Piosenki Angielskiej w LO nr XI. W koncercie finałowym, który odbył się 8 kwietnia  pozostawili konkurencję daleko w tyle i zajęli oba pierwsze miejsca: Bartek – pierwsze, Paulina – drugie. To drugi rok  z rzędu, kiedy to finaliści Idola zwyciężają na szczeblu miasta (w ubiegłym roku oba pierwsze miejsca również przypadły naszym uczniom: Ani Niemiec oraz duetowi: Masza Filemonowicz oraz Justyna Surma.)

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!