Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej

31 października na piątej godzinie lekcyjnej w klubie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej. Uczestnicy występowali solo i w duetach, przedstawiając wiersze w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Udowodnili, że poezja nie ma języka - słowa ułożone w odpowiednim układzie poruszały niezależnie od narodowości autora. Usłyszeliśmy między innymi Occasional Poem Jacqueline Woodson, Manche wissen nicht Paula Celana i Fire and Eyes Roberta Frosta.

Oceniały wykonawców panie profesor: Agata Skaczyło oraz Arleta Łuczak. Gospodarzami wydarzenia byli Gabriela Kolonko oraz Jakub Borek, profesjonalnie zapowiadający kolejnych recytujących uczniów.

Gdy uczestnicy skończyli prezentować swe wiersze, publiczność wysłuchała utworów Pocachontas w języku polskim oraz Titanium w języku angielskim wykonanych przez Klaudię Kerstan z klasy 1c.

Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Rokita z klasy 1d, drugie Klaudia Kerstan, trzecie Marta Ryś - klasa 1f. Wyróżnienie przypadło Julii Zdobylak z 3c.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom!

[foogallery id="13671"]