Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej

7.listopada 2019 r. odbyła się w klubie szkolnym kolejna już edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Obcojęzycznej, którego organizatorkami były: p. Małgorzata Lemiec

i p. Arleta Łuczak. Imprezę poprowadzili uczniowie klas pierwszych – Jagoda Borysiak(1d_4) i Bartosz Buczkowski (1d_4).

Na uroczystość przybyła p. wicedyrektor Agnieszka Wrońska, która powitała uczestników konkursu.

W konkursie uczestniczyło 13 uczniów z klas 1-2, zaprezentowali oni utwory w języku angielskim, niemieckim francuskim i rosyjskim.

Jury w składzie: p. Małgorzata Lemiec (nauczyciel języka angielskiego), p. Arleta Łuczak (nauczyciel języka niemieckiego), p. Patrycja Machowiec (nauczyciel języka francuskiego)

i p. Andrey Vecherkov (nauczyciel języka rosyjskiego) wytypowało następujących zwycięzców:

1. miejsce – Mariola Nenkin (1c) – utwór w języku angielskim
2. miejsce – Daria Korotkova (1d ) – utwór w języku rosyjskim
3. miejsce – Amelia Droszczak (2b) – utwór w języku angielskim
Wyróżnienie – Matylda Wilkosz (1a) – utwór w języku niemieckim

W czasie obrad jury imprezę uświetniły swoim występem uczennice klasy 2e – Paulina Jabłońska i Nikola Makowiecka.

Na zakończenie konkursu p. wicedyrektor Agnieszka Wrońska wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe.

Arleta Łuczak – współorganizatorka konkursu

0 komentarz