Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej

21 listopada 2016r. odbyła się w klubie szkolnym kolejna już edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Obcojęzycznej, którego organizatorkami były: p. Grażyna Romaniuk i p. Arleta Łuczak. Konkurs zaszczyciły swoją obecnością Pani Dyrektor Danuta Daszkiewicz-Ordyłowska i Pani Wicedyrektor Agnieszka Wrońska, a imprezę poprowadzili Maria Gołecka i Robert Horyza z klasy 3b.

W konkursie uczestniczyło 10 uczniów z klas 1-3, którzy zaprezentowali utwory w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Jury w składzie: p. Grażyna Romaniuk i p. Arleta Łuczak wytypowało następujących zwycięzców:

1. Dominika Opala (3g) – Walt Whitman „Oh, captain, my captain”
  2. Barbara Głębocka (2c) – Geraldin J. Tamayo “Thank You”
  3. Anna Kobylański (3c) – Kurt Tucholsky „Frauen von Freunden”

W czasie obrad jury imprezę uświetniły swoim występem muzycznym uczennice: Aleksandra Urbanek (3b) i Paulina Mazurkiewicz (3f).

Na zakończenie konkursu pani Dyrektor Danuta Daszkiewicz – Ordyłowska wręczyła zwycięzcom nagrody i  dyplomy, życząc im dalszych sukcesów.

Arleta Łuczak – nauczycielka języka niemieckiego

[foogallery id="11558"]