Szkolny Turniej Debat Oksfordzkich

Przygotowania do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole w pełni. W związku z tym odbył się I etap organizowanego prze uczniów klasy 2A oraz absolwentów Konkurs Debat Oksfordzkich ,,Wokół niepodległej”, w trakcie którego zmierzyły się ze sobą czteroosobowe drużyny reprezentujące klasy humanistyczne. Przygotowania nie były łatwe: już na kilka tygodni przez starciem uczestnicy zapoznali się ze specyficzną formułą debat oraz tematami związanymi z dwudziestowieczną historią Polski. Od strony wizerunkowej wspomógł ich aktor Dariusz Bereski – jego profesjonalne wskazówki pomogły przezwyciężyć najgorszego wroga – stres. Nad drużynami czuwali mentorzy w postaci uczniów klasy 2A i absolwentów.
19 X przeprowadzono w sumie sześć debat na trzy różne tematy – każdy mógł się zmierzyć z każdym. Reprezentantów powitała p. prof. Danuta Daszkiewicz-Ordyłowska, która następnie oficjalnie rozpoczęła turniej. Do Finału (13 XI) awansowały klasa 2D i 2B, klasy 2C i 2A/3D uplasowały się na odpowiednio trzecim i czwartym miejscu.
Aleksandra Misztal, 2c