Szlachetna Paczka 2017 - relacja

Już po raz piąty w naszej szkole zorganizowaliśmy wspólną paczkę dla potrzebującej rodziny w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Po raz kolejny udało nam się pomóc.

9 grudnia udaliśmy się najpierw do magazynu Szlachetnej Paczki przy ul. Młodych Techników, gdzie przywitała nas wolontariuszka. Uczniów LO Nr XII reprezentowała delegacja w składzie (w kolejności alfabetycznej): Angela Gędłek, Patrycja Michalczyk, Ola Misztal, Ola Rycharska (kl. 1C), Michał Smereka pod opieką p. Anny Gil-Kisieckiej. I tym razem zostaliśmy zaproszeni przez Rodzinę w odwiedziny, co zawsze jest dla nas dużym wyróżnieniem. Zostaliśmy ugoszczeni ciastem oraz otrzymaliśmy upominki – ozdoby świąteczne przygotowane własnoręcznie przez p. Juliannę. Rodzina była wzruszona, szczególnie dziewczynki, którym wymarzone prezenty sprawiły ogromną radość.

Przypomnijmy, że trudna sytuacja Rodziny wynika przede wszystkim z braku możliwości ogrzewania mieszkania za pomocą pieca ze względu na zagrożenie zatrucia dwutlenkiem węgla. Jedyną możliwością jest ogrzewanie za pomocą grzejnika elektrycznego, co generuje naliczanie bardzo wysokich opłat za prąd.

Jeszcze raz dziękuję WSZYSTKIM uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania Paczki:

-Tym, którzy piekli ciasta - i tym, którzy je kupowali.
-Tym, którzy wzięli udział w zbiórce pieniężnej.
-Tym, którzy zakupili lub przynieśli artykuły.
-Tym, którzy przynieśli kartony oraz tym, którzy je pięknie zapakowali oraz przetransportowali.
-Wreszcie bardzo dziękuję tym uczniom, którzy pomimo gorączki przygotowań do sprawdzianów semestralnych znaleźli trochę czasu aby udać się z delegacją do rodziny!

Mamy nadzieję, że trudny los Rodziny wkrótce się odmieni.

W załączeniu można również znaleźć relację wolontariuszki z wręczenia Paczki.

Wszyscy po raz kolejny dowiedliście, że
DWUNASTKA MA WIELKIE SERCE! 🙂 <3

[foogallery id="14133"]