Szlachetna paczka

przez LO XII

Drodzy Dwunastkowicze!
Szlachetna Paczka została wręczona! Dnia 8 grudnia 2018 wybraliśmy się do pani Anny aby przekazać podarunki. Były to m. in. produkty żywnościowe, środki czystości, pościel, ręczniki, książki, a także vouchery do kina i teatru. Najważniejsze były jednak brakujące w domu sprzęty AGD: pralka, kuchenka i żelazko. Z delegacją do pani Anny pojechały: Jagoda i Emilka z kl. 1a oraz Patrycja z kl. 2c pod opieką prof. Anny Gil-Kisieckiej.
Zostaliśmy przyjęci niezwykle ciepło! Przy wizycie, oprócz wolontariusza Szlachetnej Paczki, obecna była córka pani Anny, jej zięć oraz 15-miesięczna wnuczka, która skradła nasze serca. Pani Anna ze wzruszeniem otwierała paczki, a potem, przy stole, rozmawialiśmy o naszej szkole, pasjach, sztuce, a zwłaszcza o tańcu – pani Anna w młodości była bowiem tancerką baletową. Obejrzeliśmy jej zdjęcia i wysłuchaliśmy wspomnień, niektórych bardzo osobistych, które skłoniły nas do chwili refleksji.
Żegnając się z panią Anną, życzyliśmy sobie nawzajem zdrowia i pogody ducha na nadchodzące Święta.
Do stworzenia Paczki przyczyniło się wielu Dwunastkowiczów, uczniów, rodziców i nauczycieli. Bardzo dziękuję tym, którzy zorganizowali zbiórki pieniężne w klasach, piekli ciasta, jedli ciasta, przygotowali kartkę z życzeniami, zakupili potrzebne produkty oraz pakowali je do paczek. Szczególne podziękowania dla osób, które w czasie sprawdzianów semestralnych poświęciły swój cenny czas i wybrały się z delegacją, aby osobiście wręczyć dwunastkowe podarunki. Przypomnijmy, że standardowa procedura przewiduje dostarczenie paczek do magazynu, skąd do rodzin rozwożą je wolontariusze. My, prawie co roku, odwiedzamy wybraną rodzinę osobiście, co jest ogromną wartością, zarówno dla nas jak i rodzin.
Dwunastkowicze, macie wielkie serca!
Anna Gil-Kisiecka

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować