Trzecioklasiści, to dla Was <3

Kochani Trzecioklasiści, Maturzyści!
            Spotykamy się dziś z Wami w rzeczywistości wirtualnej, by choć w ten sposób móc się z Wami pożegnać. Wolelibyśmy wraz z Wami usłyszeć teraz Wasz ostatni dwunastkowy dzwonek. Szczerze mówiąc liczymy na to, że będzie taka szansa, choć przesunięta w czasie.
            Już za chwilę rozpoczniecie dalszą podróż „wyboistą” ścieżką edukacji. Pierwszą, miejmy nadzieję prostą do pokonania, przeszkodą na tej drodze będzie dla Was matura, o której zapewne słyszycie z ust rodziców i nauczycieli od dnia, w którym wkroczyliście do dwunastki jako pierwszaki.

Niepewni, przestraszeni, ale także i ciekawi, na pewno nie byliście w stanie wyobrazić sobie nawet namiastki tego co będzie dziać się za murami naszej szkoły. Po tych trzech latach myślę, że śmiało możecie stwierdzić, że działo się dużo. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy możliwe było zrealizowanie wielu samorządowych inicjatyw. To między innymi dzięki Wam przygotowane zostały RYKi, KURy, WUW-y i inne tradycyjne dwunastkowe specjały. Występowaliście na scenie śpiewając, grając i tworząc dla nas wszystkich odskocznię od ciągłej nauki. Byliście pomocą dla młodszych kolegów i dawaliście im przykład jak odnaleźć się w nowym miejscu. I wreszcie to dzięki Wam, Waszym trudom i staraniom, w sercach nauczycieli zagościła duma.

Dziękuję Rodzicom trzecioklasistów. Państwa wsparcie było niezbędnym elementem w tej pięknej dwunastkowej przygodzie. To także Państwo, aktywnie uczestnicząc w życiu naszej szkoły, przyczynili się do realizacji wielu wspaniałych inicjatyw i projektów.

Jak powiedział kiedyś znany nam wszystkim Albert Einstein: „Szkoła powinna dążyć do tego, by młody człowiek opuszczał ją jako harmonijna osobowość, a nie jako specjalista”. Jestem przekonana, że różnorodność, z jaką spotkaliście się w dwunastce, zarówno w organizowanych wydarzeniach szkolnych, jak i w charakterach ludzi, z którymi mieliście przyjemność spędzać tutaj czas, sprawiła, że dziś po usłyszeniu wirtualnego „ostatniego dzwonka” wyjdziecie stąd jako wspomniane harmonijne osobowości.

Dziękuję jeszcze jeden raz Wam wszystkim za trud, zaangażowanie i poświęcenie. Z całego serca życzę fenomenalnych wyników na maturze, wymarzonych studiów oraz samych dobrych i przynoszących szczęście decyzji na dalszej drodze życia.

W imieniu braci uczniowskiej, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Nina Gołaś