V miejsce w finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu

W dniach 02-03.04. 2016 r., w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się finał Odysei Umysłu. 215 drużyn, które uzyskały awans na Eliminacjach Regionalnych, walczyło o wyjazd do USA.

Odyseja Umysłu uczy młodzież kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów i pracy w zespole - kompetencji kluczowych w XXI wieku. Uczniowie pracują w drużynie 5-7 osobowej nad tzw. problemem długoterminowym. Podczas konkursu zespół musi się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut.

Drużyny, które w poszczególnych kategoriach uzyskają najlepsze wyniki na Eliminacjach Regionalnych, awansują do Finału Ogólnopolskiego. Jego laureaci mogą z kolei reprezentować Polskę na Finałach Światowych w Stanach Zjednoczonych.

W roku szkolnym 2014/2015 drużyna z XII LO zajęła III miejsce; 2015/2016 V miejsce w finałach ogólnopolskich OU.

Skład drużyny: Aleksandra Ciechanowska, Julia Żebracka, Paulina Szukała, Wioletta Łupkowska, Zuzanna Grzegorczyk, Bartosz Kuźma.

OU53965_n