Warsztaty Młodych Informatyków

15 czerwca odbyła się druga edycja Dolnośląskich Warsztatów Młodych Informatyków (DWMI).

Jest to konferencja naukowa, w której uczestniczą ambitni i najzdolniejsi uczniowie z dziedzin informatycznych, którzy pracują nad swoimi autorskimi pomysłami. Do Warsztatów zgłaszanych jest wiele referatów, z których wybierane są najlepsze. Organizatorami i pomysłodawcami Warsztatów jest III Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu i Politechnika Wrocławska.

W tej edycji do warsztatów zostało wybranych 11 najlepszych prac badawczo – naukowych, wśród których znalazł się opis autorskiej gry ucznia naszej szkoły Michała Michalaka z klasy 1E – Evolve – strategiczna gra komputerowa. Wybrane prace  zostały zaprezentowane przez ich autorów przed innymi uczniami zainteresowanymi w tej dziedzinie oraz nauczycielami, profesorami Wydziału Informatyki Politechniki Wrocławskiej, dyrektorami i prezesami firm sponsorujących. Referaty prezentowanych zagadnień można odnaleźć w szkolnej bibliotece, w książeczce dedykowanej Dolnośląskim Warsztatom Młodych Informatyków. Więcej na temat DWMI można znaleźć TUTAJ.

michau2 michau1[

0 komentarz