Warsztaty OKnF

W poniedziałek, 5 grudnia b.r., pan dr hab. Dariusz Dybek z Uniwersytetu Wrocławskiego poprowadził zajęcia przygotowujące uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie na Felieton. Wzięło w nich udział ok. dziewięćdziesięciu uczniów z dolnośląskich gimnazjów i wrocławskich liceów.
Przyszłym autorom dr Dybek przypomniał „dekalog felietonisty”- felieton nie może być smutną koniecznością („odrabianiem pańszczyzny”), winien zaś błyszczeć dowcipem i wdziękiem.

Druga część spotkania miała charakter typowo warsztatowy, na którym przeanalizowane zostały wybrane felietony nie tylko wybitnych polskich felietonistów, ale też zwycięzców poprzednich edycji naszego konkursu.

Uczestnikom warsztatów, jak i wszystkim tym, którzy zmierzą się z pisaniem felietonu życzymy satysfakcji i sukcesów.
Zapraszamy do udziału w X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton.
Przypominamy też napisany przez dra Dybka „dekalog felietonisty” [gview file="http://lo12.wroc.pl/wp-content/uploads/2016/12/Dekalog-felietonisty.pdf"]