WARSZTATY TŁUMACZENIOWE

„Języki romańskie w piosence”

Wielojęzyczność i wielokulturowość w Unii Europejskiej

Z okazji Europejskiego Dnia Języków grupa naszych uczniów wzięła udział w warsztatach tłumaczeniowych „Języki romańskie w piosence”, zorganizowanych 24 września 2019 r. we współpracy z Instytutem Filologii Romańskiej oraz Komisji Europejskiej w Polsce. Zajęcia rozpoczęły się prelekcją na temat rodzajów tłumaczeń, a następnie przerodziły się w konkurs na najlepsze tłumaczenie piosenki (z języka francuskiego, włoskiego lub hiszpańskiego) na język ojczysty. Uczestnicy mieli 30 minut na realizację zadania, a przedmiotem tłumaczenia był włoski hit „Felicita”.

Najciekawsze tłumaczenie zaprezentowali uczniowie z klasy pierwszej (dostępne w relacji- patrz link), jednak wszystkie prace charakteryzowały się ciekawą interpretacją i wspaniałym rymem.

Poniżej adres relacji z warsztatów zredagowanej przez IFR.

Jadwiga Listwan
Nauczyciel języka francuskiego i polskiego jako obcego