“When a man is tired of London, he is tired of life” – Samuel Johnson

przez LO XII

 

Ukoronowaniem działań związanych z Rokiem Szekspira w Dwunastce była wycieczka profilowa do Anglii. W dniach 13-18 października 2016 r. grupa 47 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielek języka angielskiego: prof. Marty Klepuszewskiej-Cyran, prof. Anny Gil-Kisieckiej oraz prof. Agaty Skaczyło przebywała w ojczyźnie wielkiego pisarza.

Odwiedziliśmy Stratford upon Avon – miasteczko, gdzie Szekspir  się urodził oraz spędził młodość – oraz Londyn, z którym związał swoje życie zawodowe. Wycieczka pozwoliła uczestnikom zasmakować kultury brytyjskiej w szerszym zakresie i zobaczyć na własne oczy wszystko to, o czym na co dzień uczą  się  na lekcjach języka angielskiego: uniwersytecki Oxford, rezydencję królów – Windsor, Winchester związany z pisarką Jane Austen, Stonehenge  czy Salisbury. Jedliśmy tradycyjne fish and chips, razem z londyńczykami podróżowaliśmy metrem, robiliśmy zakupy na Oxford Street. Rejs statkiem po Tamizie na zakończenie wyprawy dał obraz tego wszystkiego co widzieliśmy w Londynie już wcześniej: Greenwich, the Tower of London, the Tower Bridge, londyńskie City, the London Eye. Jeśli do tego dodać the British Museum, the National Gallery czy Covent Gardern – w głowie może się zakręcić od nadmiaru wrażeń…

Ubogaceni wiedzą o kulturze Wielkiej Brytanii, w znakomitych humorach wróciliśmy do Polski, ale już myślimy o tym, aby do ojczyzny Williama Szekspira przyjechać jeszcze raz.

tekst: A. Skaczyło
foto: A. Kisiecka

[foogallery id=”11062″]

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować