Szkolny Konkurs na Limeryk o LO XII

W obchody Jubileuszu Dwunastki włączyli się także uczniowie, którzy postanowili wystartować w Szkolnym Konkursie na Limeryk o LOXII, którego koordynatorkami były panie: Diana Gawinecka, Katarzyna Kocińska i Małgorzata Zych. Limeryk to specyficzna forma poetycka, gatunek poezji humorystycznej, wywodzący się z angielskiego folkloru, zabawny utwór epigramatyczny, w którym treści rodzą się z gry słów, dziwacznych rymów, kalamburów. Zwykle złożony jest z 5 wersów lub ich wielokrotności, a porządek rymów jest następujący: a,a,b,b,a. Nasi uczniowie ochoczo złapali za pióra i w efekcie na konkurs spłynęło ponad 60 utworów opisujących różne oblicza LO XII. Spośród owych limeryków jury nagrodziło: I miejscem Lenę Fałtynowicz z klasy 2B, II miejscem Małgorzatę Kowalik z klasy II F, III miejscem Annę Koman z klasy 2B. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Trybka z klasy 3H, Agnieszka Bojda z klasy 2E  i Radosław Glac z klasy 2B. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyła pani dyrektor dr Danuta Daszkiewicz – Ordyłowska. A najlepsze limeryki znalazły się na wystawie, którą m.in. można było oglądać podczas Jubileuszu Szkoły w dniach 23-24 IX 2016r.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ciekawe i oryginalne prace. W imieniu swoim i pozostałych pań  koordynatorek konkursu ( K. Kocińskiej i M. Zych)

Diana Gawinecka

[foogallery id="10848"]