XII KONKURS O MIECZ BOLESŁAWA CHROBREGO "POLSKA W CZASACH MONARCHII WCZESNOPISATOWSKIEJ"

Regulamin konkursu

Liceum Ogólnokształcące Nr XII jest organizatorem konkursu historyczno-artystycznego „Polska w czasach monarchii wczesno-piastowskiej”.

Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Szkoła wystawia 3-osobowe drużyny.
Szkoła może wystawić więcej niż jedną drużynę.

Rywalizują one w dwóch etapach w następujących konkurencjach:
- praca plastyczna – kielich Bolesława Chrobrego
- film – bitwa na Psim Polu (maksymalny czas 5 minut - technika dowolna)
- test historyczny poświęcony czasom pierwszych Piastów
- MasterChef Chrobry – deser Bolesława Chrobrego

Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę główną w postaci miecza Bolesława Chrobrego. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

12768363_1048460411881021_5224586801549450756_o

Dodatkowe informacje oraz formularz zgłoszenia można uzyskać na stronie internetowej szkoły: http://lo12.wroc.pl/glowna/o-szkole/konkursy-dwunastki/konkurs-o-miecz-boleslawa-chrobrego/

Pytania proszę kierować na adres: zjaskolski@lo12.wroc.pl
Uczestników konkursu prosimy o wypełnienie zgody na przetwarzanie danych osobowych, która znajduje się w regulaminie i na stronie szkoły.
Prosimy o podanie adresu e-mail nauczyciela-opiekuna.
Prace powinny być podpisane przez autora. Prosimy także o podanie składu drużyny oraz nazwy szkoły.

Najlepsze drużyny zostaną zaproszone na etap finałowy w Liceum Ogólnokształcącym Nr XII.
(Finaliści zostaną powiadomieni drogą elektroniczną oraz poprzez stronę internetową LO Nr XII)

Na etap finałowy składają się  dwie części:
Prezentacja przepisu i deseru

Przy ocenie będą uwzględniane:
– - sposób prezentacji przepisu na deser
– - walory deseru

Przedstawiciele drużyn (jedna osoba) piszą test poświęcony czasom pierwszych Piastów (od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego) ze szczególnym uwzględnieniem panowania Bolesława Chrobrego.

Pytania zostaną ułożone na podstawie lektur z niżej podanej listy:

LEKTURY:
Gall Anonim „Kronika polska”
Paweł Jasienica „Polska Piastów”;
rozdziały: Początki państwa polskiego, Pierworodni, Jedność bez korony.

Stanisław Rosik, Przemysław Wiszewski;
„Poczet polskich królów i książąt”, T.1,rozdziały od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego.

Szczerbiec_Wawel_crop