XVII edycja konkursu „Pokaż nam język” - nasza uczennica w finale!

Ogólnopolski konkurs "Pokaż nam język" adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku jego temat przewodni brzmi: "Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku". Językowe zmagania obejmują języki: angielski i niemiecki. Organizatorem konkursu są Wyższe Szkoły Bankowe. Etap szkolny odbył się w kwietniu, a do półfinału awansowali:

z j. angielskiego-  Klara Leszczak z 1B i  Kacper  Fiuk z 2F

z j. niemieckiego – Jagna  Sobel z  1A.

Do finału ogólnopolskiego jako jedna z 25 uczniów z j. angielskiego została zakwalifikowana Klara Leszczak. Finał konkursu odbędzie się w dniach 1-2 czerwca 2017 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Pięcioro uczestników, którzy w pierwszym etapie finału uzyskają najwyższe wyniki,  weźmie udział w debacie moderowanej, która wyłoni zwycięzców.

Tematy do tegorocznych debat finałowych są następujące:

1. Wielokulturowa Europa - szansa czy zagrożenie dla ciebie?
  2. Kryzys migracyjny w Europie – co dalej?
  3. Czy polska szkoła przygotowuje do życia w wielokulturowym społeczeństwie?

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Klarę!