100 bocianów na 100-lecie Niepodległej!

Końcówka października nas nie rozpieszcza, ale aura w ostatni piątek obłaskawiła Wrocław pogodnym i słonecznym popołudniem, dzięki czemu sukcesem zakończyła się, współorganizowana przez uczniów naszego liceum, gra terenowa.
Wespół z opiekunami i podopiecznymi Wrocławskich Centrów Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży, sponsorowani przez Gminę Wrocław, 26 października 2018 roku opanowaliśmy wrocławski Ogród Zoologiczny.
Konkursy i zabawy, przygotowane przez licealistów dla dzieciaków, stały się źródłem nauki. Nauki uniwersalnej, bo związanej ze światem fauny i flory, ale także - a może przede wszystkim - nauki ściśle powiązanej ze zbliżającymi się obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości.
Poszukiwania zaginionego boćka, który postanowił zawrócić z podróży do Afryki, by uczestniczyć w tak istotnym dla Polski święcie, zajęły sporo czasu, przysporzyły wiele radości i stały się źródłem refleksji dla starszych uczestników zabawy 🙂
Co tu dużo mówić - z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję terenowej gry dla naszych młodszych kolegów. Organizatorom zaś serdecznie dziękujemy za zaufanie i możliwość współpracy w dobrej sprawie.
Uczniowie LO XII