W dniach 22–24 lutego naszej Szkole oraz w LO nr XIII odbyła się gra biznesowa Promar.
Organizatorami byli: dr Jerzy Jagoda oraz dr Włodzimierz Wudarzewski
z Wyższej Szkoły Biznesu we Wrocławiu. Brali w niej udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Wrocławia. Była to pierwsza edycja dla uczniów, do tej pory gra była przeprowadzana tylko wśród studentów uczelni ekonomicznych i dla wielu firm. Pierwszego dnia odbyło się wprowadzenie do gry, omawiane były zasady oraz zagadnienia ekonomiczne dotyczące rozgrywki. Następnego dnia zaczęła się już prawdziwa rywalizacja.
Brało w niej udział 9 drużyn, LO nr XII i LO nr XII jako organizatorzy mogły wystawić dwie.
Gra była symulacją rynku . Uczestnicy kupowali materiały X i Y, z których wytwarzali produkty A, B, D i Z. Wszystkie inwestycje wpisywano do komputera, który tworzył sytuację na rynku.
Bardzo ważne było odpowiednie operowanie  produktami oraz materiałem, dlatego że transakcje można było dokonywać także pomiędzy drużynami. Oprócz handlu z innymi zespołami, głównie sprzedawano i kupowano na przetargach lub licytacjach. Gra zakończyła się niespodziewanym zwycięstwem zespołu           z LO nr IX.
Jeden z zespołów z naszej szkoły zajął drugie miejsce.
Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni, oprócz emocjonującej rozgrywki,
zwrócili także uwagę na walory edukacyjne. Gra pozwalała na wykorzystanie wiedzy ekonomicznej
w praktyce, dodatkowo prowadzący starali się przekazać zawodnikom jak najwięcej,
omawiali wszystkie zarówno błędne jak i trafne inwestycje.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłej karierze.

Filip Książczak (2d)