14 września na jednym z boisk należących do kompleksu Stadionu Olimpijskiego odbyła się
Wrocławska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018,
na której byli obecni zarówno uczniowie 24 szkół najlepszych we współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2016/2017, jak i specjalnie zaproszeni goście.
W ramach współzawodnictwa sportowego z 40 szkół we Wrocławiu
Nasza Szkoła uplasowała się na miejscu V (ulegając LO 2, LO 3, LO 7 oraz LO 10).
Natomiast w rankingu "Najwszechstronniejszych" Szkół Ponadgimnazjalnych zajęliśmy miejsce I
oraz nagrody
w postaci Pucharu Przewodniczącego Rady Miasta Wrocławia i bonu na zakup sprzętu sportowego.
Warto również wspomnieć
o współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży.
Na 184 szkoły z Dolnego Śląska Liceum Ogólnokształcące Nr XII uplasowało się na miejscu 50.

Serdeczne gratulacje.
nauczyciele wychowania fizycznego

W dniu 25 września 2017 roku w Auli Politechniki Wrocławskiej odbyła się debata oxfordzka, w której uczestniczyła była drużyna z naszej szkoły. Była to siódma debata w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Reprezentowali nas Jakub Nowak, Marcin Nowicki i Piotr Pawlus z klasy 3d. Uczestnicy debaty spierali na bardzo trudny i bardzo aktualny temat:

"Sztuka tolerancji-jak powinna wyglądać tolerancja"

W debacie nasi reprezentanci dyskutowali z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Bystrzycy Kłodzkiej.  Świetne przygotowanie merytoryczne, zdolności oratorskie i kultura osobista przedstawicieli naszej szkoły zostały ocenione przez Radę Mędrców bardzo wysoko i zakończyły się wygraną naszej drużyny.

Opiekunkami drużyny były : Joanna Pelczarska i Anna Wąsiel-Alberska

22.09.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach do XVI Maratonu Matematycznego w ramach Festiwalu Nauki. Ponadto uczestniczyliśmy w wykładzie pt. Skandalista Poincare. Do sobotniego finału dostali się:

Bartłomiej Chwiłkowski
Tadeusz Cisłak
Bartosz Klamut
Konrad Kochman
Aleksandra Rybak

Do finału ogółem zakwalifikowało się 157 zawodników spośród 949 startujących w kategorii LICEA.

Tutaj można znaleźć więcej informacji na temat Maratonu Matematycznego.