Szkolny Idol 2019
19 marca 2019 r. odbył się doroczny konkurs piosenki obcojęzycznej „Szkolny Idol”. Wzięło w nim udział wielu utalentowanych dwunastkowych artystów, którzy dostarczyli nam wielu emocji.
Wydarzenie rozpoczął zespół Oh Bards w składzie: Natalia Majewska (gitara, ukulele, śpiew), Klaudia Kerstan (harfa, śpiew) oraz Aleksandra Zakrzewska (wiolonczela). Po tym występie nastąpiła część konkursowa. Każdy z uczestników prezentował bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych, więc Jury, złożone z nauczycieli i wybranych uczniów z widowni) nie miało łatwego zadania. Werdykt w końcu jednak zapadł i przedstawiał się następująco:
ALEKSANDRA CEGLARSKA z klasy 2d z piosenką "This Is A Man's World" została SZKOLNYM IDOLEM 2019. Ola już od pierwszych dźwięków piosenki chwyciła za serce całą publiczność.
Jury ponadto przyznało:

II miejsce - dla PAULINY JABŁOŃSKIEJ z klasy 1e ("Million Dreams"),

III miejsce - dla WIKTORII CHOJCAN z klasy 2b ("Don't You Worry 'Bout A Thing"),

oraz nagrodę specjalną dla niezwykłego kwartetu w składzie: Aleksandra Ceglarska (2d, śpiew) , Klaudia Kerstan (2c, harfa, chórki), Stanisław Ciućka (2d, skrzypce), Bogdan Olszewski (3f, pianino); kwartet ten wykonał wyjątkową, liryczną piosenkę pt. "Once Upon A December" w języku angielskim i niemieckim.

GRATULACJE!!!

Wysoki poziom konkursu, wszechstronność, oryginalny dobór repertuaru, niezapomniane wykonania - za to wszystko bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!
Imprezę poprowadziły wspaniałe konferansjerki: Laura Obiedzińska i Ola Śmietana z kl. 2c a wsparcie techniczne zapewnił Mateusz Gronkowski z kl. 2d oraz Janek Josiński z kl. 2c. Bardzo dziękujemy!

W imieniu jury,

Anna Gil-Kisiecka, Agata Skaczyło