W czwartek 17 października 2019r. odbyła się w naszej szkole wizyta studyjna 17. uczniów z holenderskiej szkoły  De Werkplaats Kindergemeenschap w Bilthoven. Po przywitaniu przez panią dyrektor Agnieszkę Wrońską  oraz  obejrzeniu krótkiego filmu na temat Wrocławia przygotowanego przez Patrycję Michalczyk z klasy 3c, uczniowie wzięli udział w warsztatach integracyjnych. Holenderskim kolegom i koleżankom w warsztatach towarzyszyli uczniowie naszej szkoły z klasy  1de4 z rozszerzonym językiem angielskim. Po przełamaniu lodów nadszedł czas na zwiedzanie szkoły i poczęstunek, po którym nastąpiła dyskusja w grupach panelowych polsko-holenderskich. Wśród tematów pojawiły się m.in.: postrzeganie  Unii Europejskiej, uprzedzenia i stereotypy na temat obu krajów, system edukacyjny, plany na przyszłość. Ostatnim akcentem spotkania był quiz przygotowany przez Bartosza Buczkowskiego z klasy 1d4  pt. „ Co powinieneś wiedzieć o Polsce?”.  Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze, uczniowie obu szkół nawiązali nowe kontakty, które mamy nadzieję,  zaowocują w przyszłości.