"Dwunastkowicze!" Macie wielkie serca!

Przez ostatnie trzy tygodnie w naszej Szkole trwała wielka akcja –
kompletowanie Szlachetnej Paczki dla potrzebującej Rodziny z Wrocławia.

"Dwunastkowicze" wypiekali ciasta i organizowali kiermasze, w przebraniach aniołków sprzedawali pierniczki, własnoręcznie tworzyli ozdoby świąteczne, organizowali loterie fantowe oraz zbiórki pieniędzy w klasach. Wreszcie: kupowali, przynosili i pięknie pakowali produkty pierwszej potrzeby z listy sporządzonej przez wolontariusza Szlachetnej Paczki opiekującego się "naszą" Rodziną. Owocem tej wielkiej "dwunastkowej" współpracy było 18 kartonów owiniętych w świąteczny papier, a w nich: produkty żywnościowe, środki czystości, przybory szkolne, plecaki, zeszyty, pomoce dydaktyczne oraz rehabilitacyjne dla dzieci. Nie zabrakło również upominków, które po prostu miały ucieszyć obdarowanych. Jednak największym i najpotrzebniejszym prezentem była, jak wiecie, lodówka. Została ona przekazana na ten cel przez rodziców jednej z uczennic, dlatego też dodatkowym podarkiem od naszej szkoły będzie opłacenie kilku zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci.

W tym roku mieliśmy wyjątkową okazję osobistego odwiedzenia Rodziny.
Był to moment niezwykle wzruszający, ale też radosny! W sobotę, 12 grudnia, delegacja złożona z 8 uczniów naszej Szkoły miała okazję osobiście wręczyć paczki Rodzinie i cieszyć się razem z nią.
Uczniowie pomagali rozpakować prezenty, niektórzy bawili się z dziećmi, a niektórzy…
od razu zajęli się testowaniem otrzymanych przez chłopców zabawek 😉

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, ich rodzicom, a także nauczycielom za ich wkład w stworzenie Paczki! Wspólnie udało nam się pomóc Rodzinie, która szczególnie potrzebowała wsparcia. To kolejny dowód na to, że razem można więcej oraz że serca naszej młodzieży są dobre, szczere, otwarte i gotowe na dzielenie się z innymi!

Jesteście wspaniali!!!

Anna Gil-Kisiecka – koordynatorka Szlachetnej Paczki w LO nr XII