Dzień Języków Obcych – relacja

przez LO XII

6 lutego 2017 roku tradycji stało się zadość  – w naszym liceum po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Na początku roku klasy drugie wzięły udział w losowaniu kraju, którego kulturę, kuchnię i cechy charakterystyczne miały zgłębić i zaprezentować podczas finału. Rywalizacja obejmowała dziedziny takie jak taniec, najlepiej przygotowane stoisko z przysmakami oraz prezentację „żywego obrazu”. Popisy oceniane były przez nauczycieli językowych i gościa honorowego – klasy pierwsze. Gra toczyła się o iście niebagatelną stawkę – 15/15 punktów z języka wiodącego oraz kosz słodyczy.

W tym roku mogliśmy spotkać się z krajami bliskimi i dalekimi – Francją, Meksykiem, Włochami, Irlandią, Czechami, Norwegią i Holandią. Całość konkursu otwierał taniec i tu klasy mogły zachwycić nie tylko kunsztowną choreografią. Wzrok przyciągały kreatywne kostiumy i ciekawe aranżacje. Była to również jedyna okazja, aby podziwiać profesora Madajczyka na rowerze, a także profesora Jaskólskiego w przebraniu Krecika.

Bufetowe porzekadło mówi: „Nie ma miłości szczerszej, niż do jedzenia” i sprawdziło się to również w tym przypadku.  Prawdziwy karnawał rozpoczął się po odsłonięciu stoisk kulinarnych. Każde przygotowane było według oryginalnej inwencji – we Francji stanęła romantyczna kawiarnia, w Holandii drinki inaugurowały imprezę przy najlepszych dj-skich setach, zaś w Meksyku panowała fiesta w cieniu pięknej i niepokojącej Santa Muerte.

W tym roku zwycięstwem może poszczycić się klasa IID z rozmachem reprezentująca Francję. Na podium stanęła również klasa II A z Meksykiem i IIB z Czechami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zabawę i niesamowite wrażenia. Oby za rok kolejne klasy drugie zdołały wam dorównać!

 

[foogallery id=”11971″]

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować