I Kongres Młodzieży Wrocławia

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Biurem Strategii Miasta UM Wrocławia zaprosiło młodzież z wrocławskich szkół ponadpodstawowych do udziału w Kongresie Młodzieży Wrocławia. To wyjątkowe wydarzenie, mające na celu umożliwienie aktywnym, zaangażowanym w działania obywatelskie, uczniom zaprojektowanie z pomocą specjalistów i ekspertów, zadań obejmujących różne obszary rozwoju Wrocławia. Zaproszenie do Kongresu to możliwość udziału w ważnym dla młodzieży twórczym przedsięwzięciu, ale jednocześnie możliwość zaprezentowania swoich pomysłów, działań, poglądów.

29 maja pojawiliśmy się na kongresie, by podsumować działania w ramach Sztafety Dobrych Relacji. Konfrontacja z rówieśnikami z innych placówek pozwoliła nam refleksyjnie podejść do podejmowanych w Dwunastce przedsięwzięć. Szczególną radość sprawiła nam wystawa „Czułych Kolaży”, których współautorkami są uczennice naszej szkoły.