Konkurs o miecz Chrobrego - FINAŁ

W dniu 22 lutego 2018 roku w Klubie Liceum Ogólnokształcącego nr XII we Wrocławiu odbył się finał wojewódzkiego konkursu dla uczniów gimnazjów i szkól podstawowych w którym główną nagrodą otrzymaną przez szkołę jest kopia miecza Bolesława Chrobrego. W XIII edycji konkursu Wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu. Poza kopią bolesławowskiego miecza członkowie zwycięskiej drużyny otrzymali tematycznie związane z  konkursem książki.

Zwycięzcy wzięli udział w czterech konkurencjach. Reprezentant drużyny musiał napisać tekst wiedzy, drużyna prezentowała deser królewski z dworu Bolesława Chrobrego, przedstawiła karykaturę władcy oraz pokazał film, w którym pokazała królewski dwór.

Te właśnie konkurencje były oceniane przez jury, i w tych konkurencjach zaprezentowali się wszyscy uczestnicy konkursu.

W skład drużyny zwycięskiej wchodzili:
Milena Blitek, Julia Godzisz, Aleksander Wilk, miło nam również dodać, że Olek Wilk otrzymał najlepszy wynik z testu.

II miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 40 we Wrocławiu w składzie
Julia Kordiak, Paulima Jabłońska i Patryk Przybyłek

III miejsce dla uczniów reprezentujących Szkołę Podstawową nr 113 we Wrocławiu:
Oliwia Tomaszewska, Radosław Tosio i Dawid Karbowiak

Pozostali uczestnicy konkursu, którzy zajęli IV miejsce to:
Zuzanna Kopeć, Karolina Butryn, Małgorzata Kujawa z Zespołu Szkół nr 20
Julia Szabuńko, Julia Szymańska, Wiktoria Żuk z Gimnazjum nr 40
Paulina Siuba, Magdalena Kołodziej, Nikola Bujak z Zespołu Szkół nr 20
Franciszek Gazda, Maksymilian Marcun, Natalia Wielchowska, Nadia Laukianis
ze Szkoły Podstawowej nr 25 we Wrocławiu
Alicja Huk, Wojciech Stachowiak, Daniel Paluch, Maja Woźniak z Gimnazjum nr 40
Martyn Baranowska, Marta Ślipko, Weronika Grzybowska ze Szkoły Podstawowej nr 14
Martyna Pluta, Karolina Jędraszek, Magdalena Kuś ze szkoły Podstawowej nr 5
Błażej Szumowski, Michał Hajdamowicz, Małgorzata Klimowicz z Gimnazjum nr 40

Trzeba koniecznie dodać, że w przygotowanie uczestników było bardzo wyrównane i wśród laureatów trzech pierwszych były minimalne różnice punktowe. Co ważne, o zwycięstwie zadecydowała wiedza.