Let's Power Up! - Goście z USA

LET’S POWER UP!
26. - 30. czerwca 2017 r.

Już po raz trzeci udało nam się zorganizować w szkole wakacyjne warsztaty języka angielskiego, w których udział wzięło łącznie 39 uczniów z Dwunastki i innych szkół średnich Wrocławia. Prowadzącymi zajęcia byli - chyba już z nami zaprzyjaźnieni - Melissa i Jack Bates. Młodzi, entuzjastyczni i pełni pomysłów Amerykanie, którzy chętnie dzielą się z nami wiedzą językową i realioznawczą na temat USA.

Mimo iż zorganizowanie takich zajęć stanowi niemałe wyzwanie logistyczne dla organizatorów, radość i zaangażowanie uczestników wydają się wystarczającą nagrodą za poniesiony trud. Tak więc widzimy się już w następne wakacje! Stay tuned!

Organizator: prof. Marta Cyran

Poniżej relacje uczniów, którzy wzięli udział w tegorocznych warsztatach:

Mogłoby się wydawać, że chodzenie w wakacje do szkoły jest czymś bardzo nudnym i mało atrakcyjnym dla młodego człowieka. Ale nie dla nas!

Warsztaty, które odbywały się w naszej szkole w ostatnim tygodniu czerwca, zapadną nam wszystkim bardzo głęboko w pamięć. Była to niesamowita przygoda w gronie wspaniałych ludzi. Odwiedziło nas małżeństwo Amerykanów – Jack i Melissa. Codziennie odbywały się kilkugodzinne bloki, na których rozmawialiśmy z nimi, a oni opowiadali o życiu w Ameryce. Nie zabrakło też bardzo kreatywnych i zaskakujących zabaw językowych, dzięki którym wszyscy lepiej się poznaliśmy. Największą atrakcją był wyjazd do Sobótki, gdzie Jack nauczył nas grać w Football Amerykański. Bawiliśmy się świetnie, bo nie brakowało ciekawych gier planszowych, śpiewania piosenek w języku angielskim, a przede wszystkim pysznego jedzenia.

Dzięki warsztatom lepiej poznaliśmy język angielski, mogliśmy zaznajomić się z inną kulturą i, co najważniejsze, miło spędzić czas w gronie nowo poznanych ludzi. Wszystkim serdecznie polecamy takie warsztaty, bo gwarantują niesamowitą zabawę i niezapomnianą przygodę!

Weronika Krzywda i Filip Ziobro, klasa 2A

Podczas wizyty Amerykanów w naszym liceum mogliśmy się wiele od nich nauczyć. Dzięki nim wiele osób przełamało się, by więcej mówić po angielsku. Melissa i Jack okazali się bardzo uśmiechniętymi i sympatycznymi osobami. Opowiadali nam o swoim kraju, kulturze i ludziach mieszkających w Ameryce. Bardzo szybko podłapaliśmy z nimi kontakt, dzięki temu mogliśmy spotkać się z nimi też po warsztatach. Niezapomnianym przeżyciem okazała się nauka gry w football amerykański. Mam nadzieję, że w kolejne wakacje też do nas przyjadą.

Karolina Kaczmarek, 2F

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

[foogallery id="13344"]