Liga Niezwykłych Umysłów

lnu

W czwartek 16 czerwca 2016 w naszej szkole odbył się zewnętrzny egzamin certyfikacyjny z podstaw programowania w języku C++.

Była to świetna okazja do potwierdzenia swoich umiejętności w tym zakresie, zdobytych bądź rozwiniętych na platformie Ligi Niezwykłych Umysłów. Jest to projekt Fundacji o tej samej nazwie, w której uczniowie po zalogowaniu się do platformy mają możliwość poznawania języka programowania i rozwijania swoich umiejętności w tymże zakresie poprzez znakomitą zabawę, zbierając punkty, stopnie, podejmując wyzwania. Wszystko to w formie gry komputerowej, z możliwością porównywania się z innymi użytkownikami tej platformy. Na chwilę obecną w projekcie tym bierze udział 25 uczniów naszej szkoły. Platforma rozszerza się o nowe zadania i wyzwania, poziomy trudności, stopnie wtajemniczenia, z biegiem czasu rozwinie się także o nowe języki programowania. Udział w zabawie jest doskonałą okazją do nauczenia się programowania i poszerzenia swoich umiejętności w tym zakresie w nietypowym jak dla tego typu przedsięwzięć środowisku jakim jest interfejs przypominający znaną grę Football Manager.