Międzyszkolny Konkurs na Kryminał

Zbrodnia /nie/doskonała

W dniu 6 marca 2017r. w Klubie LO Nr XII odbył się pierwszy finał Międzyszkolnego Konkursu na Kryminał Zbrodnia /nie/doskonała. Dwunastka organizowała konkurs wraz z Gimnazjum nr 19 we Wrocławiu. Konkurs polegał na napisaniu kryminału. Miał dwie kategorie: dla szkół ponadgimnazjalnych i dla gimnazjów. Jury podczas oceny brało pod uwagę oryginalność ujęcia tematu, ciekawą kompozycję i poprawność językową. Wpłynęło 28 prac od uczniów z wrocławskich liceów i gimnazjów.

Podczas gali obecne były panie dyrektor: dr Danuta Daszkiewicz – Ordyłowska ( LO XII) i mgr Lucyna Półrolniczak (Gimnazjum nr 19). Zaproszeni goście mogli obejrzeć prezentację Krzysztofa Bałenkowskiego i Michała Krawczyka z klasy 2 B z LO XII dotyczącą „kryminału” jako gatunku oraz biografii i twórczości najbardziej znanych na świecie autorów kryminałów. Kolejną prezentację o najlepiej znanych bohaterach kryminałów przedstawiły Aleksandra Chrąchol i Izabela Białek z klasy 1C z Gimnazjum nr 19.

Następnie odczytano nazwiska laureatów i zaproszono ich wraz z opiekunami naukowymi na scenę po odbiór zasłużonych nagród i dyplomów.

Wyróżnienie w  kategorii Licea zdobyła Klaudia Biernacka z Europejskiego Liceum Służb Mundurowych (opiekun: p. Marta Podgórska), w kategorii Gimnazja: Hiacynta Peregudowska z Publicznego Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej (opiekun: p. Joanna Dobiech).

W kategorii Licea:

III miejsce uzyskała   Zofia Brakoniecka   z Liceum Politechnicznego (opiekun: p. Beata Kwapińska).

II miejsce zdobył   Konrad Zając    z LO nr  XII (opiekun: p. Halina Jędrychowska) .

I miejsce  wywalczył  Dawid Dziurzyński z Zespołu Szkół Nr 1 (opiekun: p. Małgorzata Pacykowska) za pracę pt. „Zooville”.

W kategorii Gimnazja:

III miejsce  zdobyła  Aleksandra Chrąchol  z Gimnazjum Nr 19 (opiekun: p. Małgorzata Woźniak).

II miejsce uzyskała Emilia Grzebyk z Gimnazjum  nr 10 (opiekun: p. Jaonna Stefańska).

I miejsce  wywalczyła  Marianna Młodożeniak z Gimnazjum Nr 23 (opiekun: p. Marta Cyran) za pracę pt. „Tajemnica pewnej kamienicy”.

Nagrodę za Logo Międzyszkolnego Konkursu na Kryminał zdobyła Paulina Mazurkiewicz z klasy 3F z LO Nr XII.

Na zakończenie konkursu odczytane zostały przez Agnieszkę Wilkowską z klasy 1B z LO Nr XII oraz przez Dominikę Zakrzewską z klasy 3D z Gimnazjum nr 19 prace laureatów, którzy zajęli pierwsze miejsca w obu kategoriach.

Następnie finaliści udali się na poczęstunek.

Konkurs prowadzili Magdalena Tylkowska i Przemysław Wajman z klasy 1B z LO Nr XII.  Natomiast uwieczniła na fotografiach Paulina Mazurkiewicz z klasy 3F z LO Nr XII.

Poziom prac był zadowalający, dlatego koordynatorki konkursu (p. Diana Gawinecka z LO Nr XII i p. Małgorzata Woźniak z Gimnajum nr 19) zapraszają na kolejną, drugą już edycję, za rok.

Nagrodzonym uczestnikom serdecznie gratulujemy, pozostałym dziękujemy.

Diana Gawinecka

jedna z koordynatorek konkursu