Nowość w rekrutacji

Grupa Akademicka pod patronatem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Grupa akademicka SGH  stwarza licealistom możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim. Program pozwala także poznać ofertę edukacyjną Uczelni i ułatwia dokonanie wyboru ścieżki zawodowej.

W ramach programu organizowane są dla uczniów dedykowane zajęcia dydaktyczne prowadzone przez nauczycieli akademickich oraz współpracowników SGH. Zajęcia odbywają się na terenie kampusu Uczelni oraz w siedzibie Szkoły. Program stwarza także możliwość rozwijania współpracy w zakresie tutoringu dla najlepszych uczniów, korzystania z Biblioteki SGH, czy też współpracy ze studenckimi kołami naukowymi.

Nasza szkoła jest jedyną  we Wrocławiu, która podjęła taką współpracę.

Jeżeli równocześnie chcesz rozwijać swoje zainteresowania z dziedziny nauk ekonomicznych ta wyjątkowa grupa przedmiotowa jest stworzona dla ciebie. Jeżeli swobodnie poruszasz się wśród nauk matematycznych a zagadnienia ekonomiczne są twoją pasją, jeżeli chcesz poprzez liczne zajęcia interdyscyplinarne rozwijać swoją wiedzę o Polsce i świecie współczesnym oraz o stosunkach międzynarodowych, jeżeli myślisz o studiach związanych z tymi kierunkami powinieneś wybrać grupę matematyczno – geograficzną /ekonomiczną/.

Będziesz uczyć się matematyki i geografii na poziomie rozszerzonym. Zaplanowano dodatkowe zajęcia z przedsiębiorczości, ekonomii, statystyki oraz j. angielskiego w biznesie.

Częścią procesu edukacyjnego są zajęcia w instytucjach finansowych oraz wycieczki profilowe min: do Muzeum Techniki oraz Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Planetarium w Chorzowie. Dzięki dodatkowym zajęciom każdy uczeń może realizować swoje plany Olimpijskie, a także brać udział w konkursach przedmiotowych.

1290-860-px-3