Relacja z Dnia Sportu

21 czerwca, o godzinie 9.00 masy pozytywnej energii wypełniły boisko szkolne "Dwunastki". Rozpoczął się "Ostatni" Dzień Sportu (dlaczego ostatni? Tego dowiecie się w dalszej części relacji... ). Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja uczniowska. Wszystkie klasy, z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawie. Po długim okresie nauczania zdalnego, integracja zarówno uczniów jak i nauczycieli była wyczekiwana przez wszystkich.
Pomimo, że zawody sportowe wspierają "ducha rywalizacji", nasi uczniowe skoncentrowali się przede wszystkim na współpracy, integracji i dobrej zabawie 🙂
Uczniowie wspierani przez nauczycieli stanęli do rywalizacji w siedmiu konkurencjach.

W pierwszej konkurencji - przeciąganie liny, rywalizowały 6-osobowe drużyny reprezentujące klasy. Drużyny toczyły ze sobą zawzięte walki przez maksymalnie 15 sekund. Zwycięską okazała się klasa IIE.

Druga konkurencja to bieg hudraulika. Uczniowie mieli do pokonania slalom między tyczkami. Walka była zacięta i pełna poświęceń 🙂 Zdecydowanie najszybciej do mety dotarli uczniowie z klasy IIG.

Trzecia konkurencja - "mumia", polegała na owijaniu jednego z uczestników konkursu papierem toaletowym. Najzwinniejsi w tej zabawie okazali się uczniowie klasy 1B.

Kolejnym punktem programu była sztafeta. Czworo reprezentantów każdej klasy miało  do pokonania 250 metrów. Konkurencję wygrali najszybsi, czyli przedstawiciele klasy 1G.

W konkurencji "silnej ręki" uczniowie zmierzyli się z dynamometrem. Największą krzepą wykazali się uczniowie klasy 1D. Oliwia Piecuch razem z Wojtkiem Trzynadlowskim wycisnęli łącznie 99,5 kg.

Kolejna dyscyplina to terenowa wersja popularnej gry "kółko i krzyżyk". Najlepsi w tej logicznej rywalizacji okazali się uczniowie z aż siedmiu klas! Byli to reprezentanci: 2B, 2D, 1D, 1F, 2A_4, 2D_4 oraz 2G_4!

Ostatnia konkurencja to "kosz piknikowy". Nasi uczniowie mieli okazję pochwalić się swoimi talentami kulinarnymi. Klasy przygotowały zdrowe przekąski, które umilały czas spędzony we wspólnym gronie i dodawały energii wszystkim sportowcom.

Dodatkowo ocenie podlegały plakaty przygotowane przez każdą z klas. Była to osobna konkurencja o nagrodę Dyrektora Szkoły. Prace były wykonane dowolną techniką na białym prześcieradle z wymyślonym SYMBOLEM nowej nazwy imprezy sportowej.
Nagrodę Dyrektora otrzymali uczniowie klasy 1F, dlatego od przyszłego roku dzień sportu zmieni swoją nazwę na "DZIEŃ WYSPORTOWANEGO BOLKA"!! 🙂

Z radością informujemy, że nie tylko uczniowie brali czynny udział w grach sportowych. Również nauczyciele wykazali się dużym zaangażowaniem. Pani Dyrektor Agnieszka Wrońska zajęła pierwsze miejsce wśród nauczycieli w konkurencji "silnej ręki" wyciskając aż 41,1 kilograma!!
Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale także wszystkim pozostałym klasom!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w Galerii.

[ngg src="galleries" ids="7" display="basic_thumbnail" thumbnail_crop="0"]