PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW

Podobnie jak u dziewcząt od listopada 2018 r. do stycznia 2019 r. w LO XII rozgrywane były zawody szkół ponadgimnazjalnych w ramach licealiady w piłce siatkowej chłopców.
Nasza szkoła pięciokrotnie była gospodarzem rozgrywek od poziomu strefy zachód po finał Mistrzostw Wrocławia. Dzięki zajęciu II miejsca w strefie zachód chłopcy zdobyli awans do następnej fazy rozgrywek.
16 stycznia odbył się turniej barażowy z udziałem LO XV i ZSG – nasi uczniowie wygrali oba spotkania
i awansowali do finału Mistrzostw Wrocławia. Dzień później (17 stycznia) odbył się półfinał, w którym uczniowie LO XII pokonali zespół LO IX 2:1. Natomiast w finale lepsi byli zawodnicy z ZS 18.
Zdobycie II miejsce we Wrocławiu awansowało Naszych siatkarzy do turnieju barażowego strefy wrocławskiej, który odbył się 21 stycznia w Środzie Śląskiej.
I tak po rozegraniu jedenastu spotkań swoje zmagania na poziomie strefy wrocławskiej reprezentacja chłopców zakończyła na miejscu VIII w składzie:

– Marcel Palma (1d)
– Jakub Bielawski (1d)
– Dominik Syska (1e)
– Bartłomiej Rysztak (1g)
– Łukasz Dubicki (1g)
– Jakub Łocan (2b)
– Hubert Szymański (2d)
– Bernard Ożga (2e)
– Kacper Wicha (2g)
– Bartosz Piworowicz (2h)
– Filip Durlak (3d)
– Oliwier Rysztak (3d)
– Robert Moskal (3d)
– Piotr Kędzierski (3f)
– Piotr Moska (3f)
Serdecznie gratuluję i dziękuję za wielkie zaangażowanie w osiągnięciu najwyższego wyniku
w historii Naszej szkoły.
opiekun: Renata Pajor

0 komentarz