Sprawozdanie i wyniki finału Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Francji 2017/2018

Dnia 15. lutego 2018 r. o godzinie 11: 00 odbył się finał dwunastej edycji Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Francji organizowanego przez LO Nr XII we Wrocławiu.

Celem konkursu było sprawdzenie i pogłębienie wiedzy młodzieży szkół ponadgimnazjalnych na temat kraju, który zainicjował stworzenie Europy bez granic oraz promowanie nauczania języka francuskiego w regionie Dolnego Śląska.

W finałowych potyczkach wzięło udział ośmioro uczniów z wrocławskich i dolnośląskich liceów.
Koordynatorem turnieju była Pani Jadwiga Listwan – nauczyciel języka francuskiego w LO Nr XII.

I miejsce w tegorocznym TWoF zajęła Magdalena REBIZANT ( Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu) przedstawiając prezentację multimedialną na temat „Coco Chanel”.
II miejsce zajęła Klaudia STARULA ( LO Nr XII) Znani mimowie.
III miejsce zajęła Julia SZYMCZYK ( LO Nr VII) Nieoczywiste oblicza Francji.

Wyróżnienia otrzymali (w kolejności alfabetycznej):
Paulina BILSKA - Liceum nr 9
Olga DŁUŻNIEWSKA – Liceum nr 14
Agata KNAPIK – Liceum nr 1 Bolesławiec
Aleksandra MISZTAL – Liceum nr 12
Dominika RATAJCZYK -Liceum nr 13
Ewa WALCZYK – Liceum Salezjańskie

W jury zasiedli:
mgr Jadwiga Listwan (LO Nr XII we Wrocławiu, przewodnicząca).
mgr Renata Kalińska-Delipacy (LO nr XIV we Wrocławiu).
mgr Anna Dubaniowska (LO Nr VIII we Wrocławiu).
Elise Paret (wiceprezes zarządu szkoły języka francuskiego Alliance Française).
Piotr Danicki (słuchacz Instytutu Filologii Romańskiej we Wrocławiu na wydziale języka francuskiego oraz absolwent liceum nr 12).

Fundatorem głównej nagrody w tegorocznej edycji konkursu (semestr kursu języka francuskiego) była Szkoła Języka Francuskiego Alliance Française we Wrocławiu, którą wręczyła Pani mgr Grażyna Sojka – Dyrektor Alliance Française we Wrocławiu.

Pozostali fundatorzy nagród to: Wydawnictwo Hachette Polska, Liceum Ogólnokształcące Nr XII im. Bolesława Chrobrego oraz Rada Szkoły przy LO Nr XII we Wrocławiu.

Gratulujemy wszystkim finalistom wysokiego poziomu wiedzy na temat Francji i życzymy dalszych sukcesów związanych z odkrywaniem Francji i krajów francuskojęzycznych.

W imieniu organizatorów TWoF
Jadwiga Listwan