Stanisław Wyspiański – konkurs

przez LO XII

Stanisław Wyspiański to wybitna postać w polskiej historii – pisarz, malarz, znajomość jego osoby jest koniecznością dla każdego wykształconego człowieka, a jego najwybitniejszego dzieła Wesela wymogiem maturalnym.

Najlepsi z najlepszych – pełni wiedzy maturzyści po testach eliminacji stanęli do boju w turnieju na zasadach jeden z dziesięciu, który odbył się w środę 22 listopada jako finał projektu A to Polska właśnie!. Pytania dotyczyły dramatu Wesela, filmu Andrzeja Wajdy na jego podstawie, całości twórczości artystycznej oraz faktów z życia Stanisława Wyspiańskiego.

Po paru turach arcytrudnych pytań wśród finalistów została wybrana trójka laureatów –  Adrianna Adamska 3f, Marcin Nowicki 3d oraz Agnieszka Czekaj 3g. Na ich tle znacząco wybijała reprezentantka klasy 3g – bezkonkurencyjna w pytaniach konkursowych, zmiażdżyła ogromem wiedzy rywali, zaskakując publiczność i jury. Po zakończonym finale odpowiadała na pytania zadawane przez publiczność i pozostałych laureatów. Była niezwyciężona – zachowała wszystkie szanse.

Gratulujemy zwyciężczyni, laureatom oraz wszystkim uczestnikom!

[foogallery id=”13933″]

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować