Sukces naszych uczniów w XVI Wrocławskich Matematycznych Marszach na Orientację

W niedzielę 7 października odbył się już XVI Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację. W tym roku ze szkoły wystartowało aż 8 partoli (w tym dwa nauczycielskie). Ogromny sukces odniosła drużyna z naszej szkoły w składzie: Natalia Majewska z kl. 2E, Jacek Paździerkiewicz z kl. 2H oraz Mariusz Rzepa z kl. 2H. Zostali oni laureatami DRUGIEGO miejsca, pokonując tym samym 72 inne partole ze szkół dolnośląskich, które wystartowały w kategorii seniorów (szkół średnich). Warto dodać, iż partol ten wystartował w pierwszej minucie startowej. Drużyna odnalazła wszystkie punkty kontrolne i rozwiązała wszystkie zadania matematyczne. W tym roku impreza odbyła się we wrocławskim Parku Grabiszyńskim.

Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z głównymi organizatorami Wrocławskiego Matematycznego Marszu na Orientację. Jesteśmy odpowiedzialni za przygotowanie teczek dla każdej szkoły, w których znajdują się numery startowe, dyplomy i komunikaty techniczne, i karty z punktami kontrolnymi. Uczniowie chętnie podejmują się zadań im powierzonych wkładając numery startowe do koszulek i przyczepiając do nich agrafki. Inną ważną częścią przygotowań jest pilnowanie, aby właściwe karty trafiły do właściwie opisanych teczek, co wbrew pozorom jest czasochłonne, gdyż impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony szkół dolnośląskich -  corocznie liczba startujących zawodników zbliża się do tysiąca. Na szczególne podziękowania za pracę nad teczkami zasłużyły Marzena Gibka z kl. 2A i Nicola Ciesielska z kl. 2H, które zostawały w szkole do późnych godzin, aby pomóc w przygotowaniach. Kolejne Marsze odbędą się jak zwykle w pierwszym tygodniu (zazwyczaj w sobotę) października w Brzegu w woj. opolskim.

Gratulujemy sukcesu naszym uczniom!

us

biegiNaorientacje2