Światowy sukces absolwentki – nominacja drugi raz z rzędu!

przez LO XII

 

KONSTANCJA SAWICKA – producentka filmowa i nasza absolwentka z 2013 roku została po raz kolejny doceniona w świecie filmu. 07.02.18 – drugi raz z rzędu teledysk jej produkcji dostał nominację jako klip roku na SXSW Festiwal w Teksasie (South by Southwest) – najważniejszym na świecie dla branży tej twórczości.
Rok temu nominacja dla Konstancji i jej ekipy była sensacją – pierwszy raz w 30-letniej historii festiwalu nominowano teledysk z Polski (do piosenki zespołu Bokka). A tu druga niespodzianka – nominacja rok po roku to precedens na SXSW.

Konstancja wspomina zeszłoroczną galę jako ciekawą zawodową przygodę – 400 tysięcy uczestników; z festiwalem związane są gigantyczne targi mediów i sztuki; na gali rozdania nagród siedziała między Ryanem Goslingiem a Jamesem Franco. Konkurencyjne nominowane teledyski tak w zeszłym jak i w tym roku, należą do światowych gwiazd muzyki. W 2017 skończyło się bez nagrody dla klipu z Polski, może w tym roku się uda? Dowiemy się w marcu. I tak wniosek jest jeden: POLACY PODBIJAJĄ FESTIWAL W TEKSASIE!

KTO TO ŚPIEWA?
Nominowano w tm roku teledysk młodej, ciągle mało znanej nawet w Polsce wokalistki OLY, piosenka GROWING YOUNG – polecamy obejrzeć! 🙂 Wniosek? TRZEBA ROBIĆ SWOJE I WIERZYĆ W TO, CO SIĘ ROBI!

Jest to teledysk dwóch Sawickich (zbieżność nazwisk przypadkowa): reżyserki Kasi Sawickiej i producentki – naszej Kosi Sawickiej oraz ekipy studentów łódzkiej filmówki, gdzie Konstancja studiuje.

Trzymamy kciuki za Kosię Sawicką!

Ł.Iwaniuk

https://www.youtube.com/watch?v=GNcFCVq9wW4

Zrzut ekranu 2018-02-17 o 09.43.16

 

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować