Stanisław Szczęsny

Stopień zawodowy: nauczyciel dyplomowany.
Wykształcenie: Tytuł magistra. Absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.
Nagrody: Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz kilkukrotnie nagrodą Dyrektora Szkoły.
Klasy wychowawcze: IVB (1987r.), IVB (1991r.), IVA (1995r.), IVC (2000r.), IVC (2003r.)
Inne: W XII LO od 1985r. Wielbiciel moli, procentowego systemu oceniania, poezji okolicznościowej, szczególnie wierszy ku czci chemii, a przede wszystkim pierwszy bard i cygan LO XII.
Jego podopieczni, grając i śpiewając występowali i występują w szkole, kraju i za granicą
(Drezno, Kraków, Jelenia Góra), zdobywają nagrody, np. Puchar Prezydenta Wrocławia,
wyróżnienie na Przeglądzie Kultury Szkół Średnich „Przekręt”– zespół „Nie zawsze w duecie”,
III miejsce i wyróżnienia na Festiwalu Poezji Śpiewanej „Mimoza” – zespół „Barykada XII”.
Przede wszystkim jednak świetnie się bawią.
Czterokrotnie wyróżniony tytułem Najsympatyczniejszego Nauczyciela LO nr XII i Złotymi Ustami. Organizator szkolnego Konkurs humorystyczno-chemicznego MUCH.
Kontakt: sszczesny@lo12.wroc.pl