Warsztaty z fizyki na Politechnice Wrocławskiej

W grudniu uczniowie z klas 2h i 2i realizujący fizykę na poziomie rozszerzonym, w ramach współpracy z Politechniką Wrocławską brali udział w zajęciach warsztatowych. Przeprowadzali doświadczenia w profesjonalnych laboratoriach –  pracowni fizycznej. Dwunastkowicze pracowali z zaangażowaniem wykonując doświadczenia i pomiary. Tym razem zajmowali się  wyznaczaniem ciepła topnienia lodu i badaniem napięcia powierzchniowego cieczy, pod „czujnym okiem” pracowników naukowych  dr hab. inż. Krzysztofa Ryczko i dr Piotra Sitarka. Te inspirujące i kreatywne zajęcia pomogą w rozbudzaniu zamiłowania do fizyki i pozwolą na rozwój kompetencji kluczowych uczniów. Z niecierpliwością czekamy na koleje warsztaty.