XIX Finał Wrocławskiego Konkursu o Miecz Bolesława Chrobrego Polska w czasach monarchii wczesnopiastowskiej

W piątek 15 marca w klubie szkolnym odbył się finał XIX Konkursu o Miecz Bolesława Chrobrego Polska w monarchii wczesnopiastowskiej. Reprezentanci i reprezentantki 8 dolnośląskich szkół popisały się swoją wiedzą historyczną, pisząc test poświęcony czasom Piastów. Następnie wykazali się talentami kulinarnymi i scenicznymi przygotowując i prezentując wegetariańskie posiłki, jakie mógłby zjeść Bolesław Chrobry, odsłaniając także nieznane sceny z jego życia, lub nowe interpretacje wielkich wydarzeń.

W ostatecznej klasyfikacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr XVII z Wrocławia, a za nią na podium znalazły się szkoła podstawowa Marco Polo z Wrocławia i Szkoła Podstawowa nr IV z Bolesławca.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WSZYSTKICH ZDJĘĆ W GALERII - link

Fotografie: Margo Reveko