XXIX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca miała miejsce XXIX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. W jej trakcie wystąpili dwaj reprezentanci Dwunastki - Dominik Kamiński i Patryk Maziarz. Zostali oni zaproszeni jako osoby, które przeprowadziły najciekawsze badania animacyjno-badawcze i popularyzatorskie, jednocześnie przedstawiły i zrealizowały najbardziej interesujące plany działań. Tym bardziej jesteśmy dumni z obu uczniów.

Zadaniem uczniów i uczennic podczas tegorocznej rekrutacji było zdobycie wiedzy o powstaniu w getcie warszawskim lub wydarzeniach nawiązujących do tego powstania w swojej społeczności lokalnej, a następnie stworzenie trwałego, adekwatnego do tematu sesji, śladu, efektu końcowego w postaci np. filmu, słuchowiska/audycji radiowej, strony internetowej, albumu rodzinnego lub albumu miasta, trasy wycieczki czy gry terenowej, a także upowszechnienie zdobytej wiedzy w swojej społeczności lokalnej.