Znawcy Kochanowskiego z „Dwunastki”

przez LO XII

W dniu 19 IV 2016 r. w Elektronicznych Zakładach Naukowych we Wrocławiu odbył się coroczny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Kochanowskim i Jego Epoce dla pierwszoklasistów. Konkurs jest bardzo trudny. Składa się bowiem z serii pytań pisemnych i ustnych dotyczących życia i twórczości Jana Kochanowskiego, następnie z serii pytań ustnych z rozpoznawania cytatów z wszystkich dzieł Mistrza Jana, a najlepsi uczestnicy typowani są jeszcze do recytacji wybranego utworu Jana z Czarnolasu.
Naszą szkołę reprezentowali: Julia Kowal i Katarzyna Warszawska z 1G, Paweł Wesoły z 1 D oraz Lena Fałtynowicz z 1B i Martyna Bojko z 1E. Bezkonkurencyjna okazała się Lena Fałtynowicz, która zajęła I miejsce. Dzielnie podczas dogrywki walczyli Katarzyna Warszawska, która zdobyła III miejsce , i Paweł Wesoły –zajął IV miejsce.
Młodzież z LO XII zdeklasowała innych uczestników. Podczas konkursu można było też usłyszeć ciekawy wykład doktora T. Ślęczki „Poeta, ziemianin, obywatel –renesansowa biografia Jana Kochanowskiego” oraz posłuchać występu szkolnego chóru „Wratislavia” pod dyrekcją Macieja Wojciechowskiego.

Tekst i zdjęcia:

[foogallery id=”8804″]

Diana Gawinecka

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować